Yaza göbeksiz giriyoruz :)

Vücut ağırlığınızı kullanarak evde bile yapabileceğiniz 15 dakikalık bir antrenman

Tişörtünüzden taşan yağ kütlesine bakıp kendi kendinize “Göbek eritmek için mucize bir formül yok mu?” dediğinizi biliyoruz. Elimizde zayıflamak için bir mucize formül var. İsmi de egzersiz. Ancak korkmayın, göbek eritmek için spor salonunda saatlerinizi geçirmenizi istemeyeceği. Sizin için 15 dakikada, hiçbir fitness aletine ihtiyacınız olmadan evde bile yapabileceğiniz bir program hazırladık. Dört hareketten oluşan bu program, yaza kadar zayıflamayı kafaya koyan ancak çok da fazla vakti olmayanlar için tasarlandı.
Bu programın ismi “Bodyweight challenge”. Tasarlayan kişi de Performance University’nin sahibi antrenör Nick Tumminello. Antrenmanın yapılışı ise şöyle; Bir hareketi 20 saniye yapın, 10 saniye dinlendikten sonra sonraki harekete geçin. Yani tüm hareketleri yapmanız iki dakikanızı alacaktır. Toplamda yedi tur yapın. Hadi beyler, göbek eritme maratonu başlasın!Speed Squat
Ellerinizi kulaklarınızın arkasına alın ve yapabildiğiniz kadar hızlı squat hareketi yapın. Her tekrarın en alt noktasında üst bacaklarınız yere paralel gelmeli. 20 saniyede yapabildiğiniz kadar tekrar yapın ve bir sonraki harekete geçin.


Squat Thrust
Kollarınız vücudunuzun yanlarında olacak şekilde ayakta durun. Ellerinizi yere koyana kadar squat hareketi yapın. Bacaklarınızı hızlı bir şekilde geri atarak şınav pozisyonu alın. Daha sonra önce bacaklarınızı tekrar öne alın, daha sonra da doğrularak tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Bunu 20 saniye boyunca yapabildiğiniz kadar hızlı yapın.

Mountain Climbers
Klasik şınav pozisyonu alın. Tek bir hareketle sağ dizinizi göğsünüzün sağ tarafına doğru götürün. Sağ ayağınızı geri atın, aynı esnada da bu kez sol dizinizi göğsünüze doğru götürün. Bu şekilde ara vermeden 20 saniye boyunca devam edin. Hareketi yapabildiğiniz kadar hızlı yapmalısınız.


Speed Skips
Ayaktayken sol kolunuzu başınızın yanına doğru havaya kaldırın, aynı esnada sağ dizinizi de karnınıza doğru çekin. Daha sonra bu kez aynısını sağ kolunuz ve sol bacağınızla yapın. Bu şekilde 20 saniye boyunca mümkün olduğunca hızlı devam edin.

0 Response to "Yaza göbeksiz giriyoruz :)"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme