Hem neşeli, hem anlamlı, çiçek gibi festivalFLOWER FEST 2012

14-15 Nisan’da İstanbulluların baharı karşılayacakları Forum Flower Fest 2012’de,  Forum İstanbul ve Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA) işbirliği ile, sanat ve cemiyet dünyasından tanınmış isimlerin katılımıyla,
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV) yararına Çiçekçi Dükkanı açılacak.
Forum İstanbul olarak baharı çiçek festivali ile karşılıyoruz. Forum İstanbul’da gerçekleştirilecek Flower Fest’de tasarımcılar tarafından hazırlanmış çiçek dekorları çevreyi süslerken, Ünlü Yüzlerle Çiçekçi Dükkanı, Bahçıvan Çocuklarla Çiçek Bahçesi, Çiçeklerin Bilinmeyen Dünyası sergisi, Çiçek Falı köşesi, Çiçek Parfümleri köşeleri de İstanbulluları bekliyor olacak.

Ünlü Yüzlerle Çiçekçi Dükkanı
Flower Fest’in ilk günü saat 14:00’de Dolunay Soysert, Metin Uca, Sahrap Soysal, Türkan Sabancı, Işıl Reçber, Yosun Güreli,  Eda-Melda Kosif, ÇABA derneğinden Özlem Cankurtaran gibi sanat ve cemiyet dünyasının sevilen isimleri “TSÇV Çiçekçi Dükkanı”nda önlükleri takıp tezgahın başına geçecek ve TSÇV yararına İstanbullulara çiçek satacaklar. ÇABA Derneği ve Forum İstanbul işbrliğiyle hayata geçirilecek olan Çiçekçi Dükkanı’nın geliri Cerebral Palsy’li çocuk ve yetişkinlere rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlanması amacı ile Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na aktarılacak.


Bahçıvan Çocuklarla Çiçek Bahçesi
Flower Fest’de çocuklar da bahçıvanlığa soyunacak ve “Çiçek Bahçesi”nde uzman bahçıvanlar eşliğinde elleriyle çiçek dikecekler. Flower Fest’ten sonra da diledikleri zaman gelip çiçeklerini sulayabilecekler.

Çocuklarla Çiçek Atölyesi          
Çocuklar elleriyle farklı malzemeler kullanarak yapacakları rengarenk çiçekleri dev çiçek piramidini süsleyecekler...      

Çiçek Falı köşesi
Doğum tarihinize göre hangi çiçek sizin çiçeğiniz? Falcımızdan öğrenin,  burcunuzun çiçeğinin tohumunu hediye edelim.

Çiçeklerin Bilinmeyen Dünyası sergisi
Çiçekler harika kokuları ve güzellikleri ile bizi kendine hayran bırakırken birçok ilginç özellik de barındırıyorlar. Örneğin, brokolinin hem bir sebze, hem de bir çiçek olduğunu biliyor muydunuz? Sergimizi gezerken hem şaşıracak hem de ilginç bilgiler edineceksiniz.


Flower Fest Etkinlik Takvimi
14 Nisan, 14:00                                : Ünlü Yüzlerle Çiçekçi Dükkanı 
14-15 Nisan, 13:00-19:00              : Bahçıvan Çocuklarla Çiçek Bahçesi dikimi
14-15 Nisan, 13:00-19:00              : Çocuklarla Çiçek Atölyesi

0 Response to "Hem neşeli, hem anlamlı, çiçek gibi festival"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme