Fotoğraf Yarışması : Yeşile Hasret Şehir

Boğaziçi Üniversitesi Çevre Kulübü ve Fotoğraçılık Kulübü'nün ortaklaşa hazırladığı Yeşile Hasret Şehir fotoğraf yarışması, doğaya sahip çıkılması gerektiğine inanan öğrencilerin karelerini bekliyor. Son katıım tarihinin 7 Mayıs olduğu yarışmaya ait diğer detaylar şöyle:

Doğanın çekici ve eşsiz görüntüsü, sürdürülebilir uygulamaların yetersiz olması ve bilinçsiz çevre politikaları sebebiyle her geçen gün sönükleşiyor. Doğadaki güzelliklerin git gide yaşamımızdan biraz daha çıkması ve "şehir hayat...ında yeşile hasret kalma" gerçeğinin fotoğraf karelerine aktarılmasını istiyoruz.

Yarışma Amacı
: Fotoğraf sanatını ve genç fotoğrafçıları desteklemek, her gün biraz daha uzaklaştığımız yeşil doğaya sahip çıkmamız gerektiğini farklı bakış açıları ile gözler önüne sermek.
Fotoğraflar çevre-konu ve fotoğrafçılık olmak üzere iki aşamada değerlendirilecektir.
Yarışmaya Katılım: Yarışma, seçici kurul dışında İstanbul'daki veya İstanbul dışı üniversitelerden birinde öğrenimine devam eden, konuya ilgi duyan tüm amatör ve profesyonel katılımcılara açıktır.
Yarışmaya son katılım tarihi: 7 Mayıs 2011
Yarışmada ilk 20'ye giren fotoğraflar Boğaziçi Üniversitesi'nde 2 hafta boyunca sergilenecektir.
Haydi durma, SÜRPRİZ ÖDÜLÜ kazanma şansını yakala !!! Yarışma için çektiğin fotoğrafı bucek@boun.edu.tr veya bucekboun@gmail.com adresine yolla ödülleri yakala.
Fotoğrafların dijital ortamda imzasız ve çerçevesiz hazırlanması gerekmektedir. (Fotoğraf baskıları kabul edilmeyecektir.)


Yarışma Takvimi:
Son Katılım Tarihi: 7 Mayıs 2012, Pazartesi günü 23.59'dur.
Seçici Kurul Değerlendirme: 10 Mayıs 2012,
Sergilme Tarihi: 16 Mayıs- 30Mayıs 2012,

Fotoğraflar dijital ortamda imzasız ve çerçevesiz hazırlanıp (Fotoğraf baskıları kabul edilmeyecektir.) bucek@boun.edu.tr adresine mail atılacaktır.

Fotoğrafların Teslimi: Fotoğraflar JPEG formatta, en az 300 DPI çözünürlükte ve fotoğrafların uzun kenarı 3000 piksel, kısa kenarı 2000 pikselden düşük olmamalıdır.Fotoğrafların en düşük 8 MP kamera ile çekilmiş olması gerekiyor. (Daha sonra A3 boyutunda basıp sergileyeceğimiz için hem MP, hem de çözünürlüğü önemli) Daha önce başka yarışmalarda ödül almış ve yayımlanmış eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir. Yarışmaya eser gönderenler eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Kulübü (BÜÇEK) ve Boğaziçi Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü (BÜFOK), katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

0 Response to "Fotoğraf Yarışması : Yeşile Hasret Şehir"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme