Diş Fırçanızı çöpe atmayın, gönderin değerlensin...

Türkiye'de ilk defa Ağız Bakımı Ambalajları Colgate ve TerraCycle işbirliği sayesinde geri dönüştürlebilicek.

Kullanılmış Ağız Bakım Ürünlerini yani diş macunu tüp ve kutuları ile diş fırçaları toplayarak, bu ürünlerin yeniden faydalı çevre dostu, farklı ürünlere çevrilmesine yada yeniden dönüştürülmesini sağlayabilirsin!

23 Şubat 2012 tarihi itibariyle, TerraCycle Colgate Palmolive ile yaptığı ortaklığı sayesinde, Türkiye’nin her ilindeki okulların kullanılmış diş macunu tüpleri, kutuları ve fırçalarını TerraCycle’ın ağız bakımı birliklerine gönderebileceği programda, toplanan öğeler, plastik saksılardan parklardaki banklara kadar değişen ürünlere dönüştürülecektir.

Bu birliklere Türkiye’nin her ilindeki okullar katılım sağlayabilir ve www.terracycle.com.tr ’yi ziyaret ederek, kullanılmış ağız bakım ürünlerini bir kutuya koyduktan sonra, alıcı ödemeli kargo etiketinin çıktısını alıp üzerine yapıştırmak suretiyle, hiçbir ücret ödemeden TerraCycle’a yollayabilirler.

Colgate Palmolive tarafından sponsor olunan Türkiye'nin yerel okullarını içine alan bu harika projede, hem çocuklar geri dönüşüm konusunda bilinçlendirilmiş olacak hem de eğlenceli vakit geçirebilecek ve yaratıcı yetenekleri kullanma fırsatı bulucaklar. Kullanılmış ağız bakımı ambalajları çöpe atılmasından toplanmış olacak ve böylece TerraCycle tesislerinde değerlendirilecek.

Bu eğlence dolu projeye www.terracycle.com.tr’den başvurabilirsin!

0 Response to "Diş Fırçanızı çöpe atmayın, gönderin değerlensin..."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme