Sabah Uyanamayanlar Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun...

Erken yatarım, erken kalkarım. Bir yumurtayı sütle çırparım... Bir dönem bu şarkıyı söyleyerek büyüdük. Annemiz bizi erken yatırdı, erken kaldırdı. Sonra annemizden ayrı kaldık; telefonda da olsa gece yatmak sabah kalkmak bilmezsin azarıyla yaşamaya ve yaşlanmaya devam ettik. Erken kalkmak büyük sorun! Saat çalsa da, sabah olsa da, yataktan kalkamamak hayatı insana dar eder. İş bekler, gün geçer, içimiz daralır! Oysa formülü basittir! İşte, her sabah yataktan ok gibi fırlamanıza yardımcı olacak basit ama faydalı öneriler...

Çalar saati uzağa koyun : Saati uzağa koymak en iyi yöntemlerin başında gelir. Yataktan kalktıktan sonra yeniden yatmak düşük bir ihtimaldir. Tabii bazıları için...

Uykunuzu açacak bir alarm zili seçin : Ninni gibi sizi uyutmaya devam edecek veya sabah sabah depresyona sokacak saçma bir melodi seçmeyin. Korkudan da ölmeyin tabii. Sesi çok yüksek olmayacak ama size enerji verecek. Artık ayarlayacaksınız uygun bir tane!

5 dakika sonraya ertelemeyin : Yapmayın! İşte bunu yapmayın! Çünkü o 5 dakika sandığınız süre, 55 dakika olur, hayatınız şaşar!

Sabaha yapılacak bir iş bırakın : Önemli bir işiniz olursa belki kalkmak için motive eder sizi. Denemekte fayda var!
 
Gün içindeki işlerinizi düşünün : O gün ne çok iş yapacağınızı düşünürseniz, belki panikten yataktan fırlarsınız. Tabii sinirden daha çok yatmak isteği de gelebilir. Riskn alın, deneyin!

Ailenizden birini uyandırmakla görevlendirin : Anne bu iş için biçilmiş kaftandır. Unutma ihtimali yoktur. :)

Kedi veya köpek alın : Onların enerjsiyle uyanmanın güzelliği bir yana, bir kedinin veya bir köpeğin yalayarak sizi uyandıramama ihtimali yoktur.

Radyo sesiyle uyanın : En güzel uyanma şekillerinden biridir. Ama şarkılar ne kadar yumuşaksa, uyanamama riskiniz de o kadar yüksektir.

Erken yatın : En basitini uygulamaya ne dersiniz? :)

Spor yapmak üzere kalkmayı deneyin : Spor iyi motivasyon. Tabii yataktan kalkamayan sporu nasıl yapar, o kısmı ben bilmem. Önermesi benden, yapması sizden. :)

0 Response to "Sabah Uyanamayanlar Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun..."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme