iPhone5 Geliyor....

iPhone 4S sahiplerine acı haber

‘Yeni iPhone’ dendiğinde gözlerin Foxconn’a çevrilmesi boşuna değil. Yine birFoxconn çalışanı iPhone 5’in 2012 yazında piyasaya çıkacağını iddia ediyor.

iPhone 5 bahisleri henüz iPhone 4S satışa çıkmadan açılmıştı. Bundan önceki son dedikodulara göre 2012 yılının sonunda piyasada olacağı söylenen yeni iPhone, bir Foxconn çalışanının iddiasına göre bu yaz vitrinlerdeki yerini alacak. Eğer iddia doğru çıkarsa iPhone 4S’sini yeni satın alanlar (özellikle operatöre taahhüt verenler) üzülecek gibi görünüyor.
iPhone 4’ün yerine iPhone 5
Apple’cıların sitesi 9to5Mac.com’un yayımladığı rapora göre, iPhone 5’in çıkış tarihi, AT&T operatörünün müşterileri tarafından iPhone 4’ün çıktığı ilk günlerde verilen 2 yıllık taahhütlerin bitişine göre ayarlanıyor. Dolayısıyla iPhone 5’in 24 Haziran’dan sonra beklenmesi gerektiği belirtiliyor.
Foxconn çalışanından alındığı iddia edilen bilgiye göre fabrikadaki çalışma, iPhone 5’in seri üretimine yönelik. Üstelik iddiaya göre ilk iPhone 5’ler tesis içindeki yöneticilere dağıtılımış bile. Yeni modelindeki en belirgin farkın, 4S modelinde 3,5 inç olan ekran büyüklüğünün 4 inç olması olduğu belirtiliyor. LG tarafından üretilmesi gündemde olan bu ekran dışında yeni modelin iPhone 4 ve 4S’de olduğu gibi keskin hatlara sahip olması bekleniyor.

Levent Özgürel - 26 Ocak 2012

0 Response to "iPhone5 Geliyor...."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme