Fıstığımız Bol Olsun...

Fıstığımız bol olsunBu toprakların yetiştirdiği ve herkesin hayran olduğu fıstıklar, artık yüzleri daha çok güldürüyor.

Damak; aşkına, yani o leziz antepfıstıklarına sahip çıkıyor ve Fıstığımız Bol Olsun Projesi'ni hayata geçiriyor.
Fıstığımız Bol Olsun Projesi
Nestlé'nin "Paylaşılan Değer Yaratma" yaklaşımı doğrultusunda hazırlanan; Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman çevresini kapsayan bu kırsal kalkınma projesi, fıstığa bereket getiriyor. Bölgedeki fıstık üreticisine daha iyi, daha çok fıstık üretmenin yollarını öğretiyor.

Daha bol ve daha kaliteli üretilen fıstıklar, önce üreticinin sonra bölgenin ve Türkiye'nin ekonomisine katkı sağlıyor; fıstıkla bağı bulunan herkesin yaşam kalitesini yükseltiyor.
Fıstığımız Bol Olsun ile ülkemizde yetiştirilen antepfıstıklarının, daha modern üretim teknik ve teknolojileri kullanılarak sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkarması amaçlanıyor. Böylece Türkiye'nin fıstık üreten ülkeler sıralamasında ilk sıraya yerleşmesi hedefleniyor.
Belirlenen proje uygulama alanında yaklaşık 10 bin meyve veren antepfıstığı ağacından bugün yılda ağaç başına ortalama 3 kg üretim elde edilirken "Fıstığımız Bol Olsun" projesiyle bu miktarın 5 yıl sonra yaklaşık 3 katına çıkartılması planlanıyor.
Antepfıstıkları hakkında merak ettikleriniz ve Fıstığımız Bol Olsun projesiyle ilgili bilgi ve haberler için www.fistigimizbololsun.com

0 Response to "Fıstığımız Bol Olsun..."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme