Kek ustaları, yememiş içmemiş, yalnızca yemeye değil, şaşırtmaya da odaklanmış birbirinden güzel tasarımlar yapmışlar. Kimi şeklini bir külah dondurmadan almış, kimi ise kekin en çekici partneri kahveden. Bazıları neredeyse kek olduğuna bile inandıramıyor kendilerini. Biz de sizler için araştırdık, belki size değişik fikirler verebilir, siz de kendi harikanızı mutfağınızda kendiniz yaratırsınız. İşte karşınızda çılgın kek tasarımları:

Do, bir külah dondurma!
Buyurun bakalım, bu keki görünce ilk etapta dondurma misali yalamaya kalkanlar büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaklar. Çünkü her ne kadar dışı lezzetli bir külah, üstü baştan çıkarıcı bir kremayla kaplı olsa da, içindeki enfes kakaolu kek sizi şaşırtmaya yeter!
Bir Fincan Kek Alabilir miyim?
Ne sanmıştınız? Gördüğünüz her fincan size kahve ya da çay sunmayabilir, hatta içinde içecek barındırmayabilir, bu enfes kokulu fincan, lezzetine doyum olmayacak bir kek aslında. Şayet kahve ve kek ikilisinden vazgeçemeyen bir arkadaşınız varsa, bu hoş sürprizle onun kalbini çalabilirsiniz.
Pastadan Kuş Çıktı!
Buyrun size yolunu şaşırmış minicik bir kuş. Belki de içi sıcacık ve yumuşacık olan bu muffin kabı, bu minik kuşa kendisini yuvasında hissettirmiştir, olamaz mı? Yine de siz siz olun, dikkat edin, zira her kekin eti yenmez.


Aklımı Kekle Bozdum!
Rubik, insanı çılgına çeviren bir zeka küpü, bazen onunla oynarken saatleri bile unutabiliyor insan. Eğer bu rubik çılgınlığına kapılmış bir dostunuz varsa ve siz biraz nefes alması için ona çayın yanında hoş bir sürpriz yapmak niyetindeyseniz, bu keki yapmayın, yoksa el emeği göz nuru kekiniz renkleri bir araya getirmeye çalışan dostunuz tarafından paramparça edilebilir.