Hediyeler aşka gelsin‏...

Aşkınızı anlatacağınız en güzel gün!

Sevgililer Günü, kaynağı Eski Roma İmparatorluğu dönemine dayanan özel bir gündür. Hikayeye göre, Roma İmparatoru orduya asker bulmakta zorlanınca bunun sebebini araştırır. Erkeklerin ailelerinden ve aşklarından vazgeçemediğini görür. Bunun üzerine evliliği yasaklar. Ama Aziz Valentine adındaki papaz, çiftleri gizli gizli evlendirmeye devam eder. Bunu öğrenen imparator Aziz Valentine’i ölümle cezalandırır.
Aşk şehidi Aziz Valentine’in öldüğü gün takvimler 14 Şubat’ı gösterir. Ve aşıkların birleştiricisi Aziz Valentine’in ölüm günü “14 Şubat Sevgililer Günü” olarak kabul edilir. Her 14 Şubat’ta sevgililer aşklarını en güzel şekilde ifade etmeye çalışır. Sevgililerin birbirlerine aldıkları hediyelerle bağlılıklarını göstermeleri, bu anlamlı günde aşkı anlatmanın en özel yanlarından biridir.

Peki aşkınıza ne hediye alacağınıza karar verdiniz mi? Sevgililer Gününe sayılı gün kala ne hediye alacağınıza hala karar veremediyseniz buraya tıklayın Sahibinden.com Hediye Önerici size yardımcı olsun ;)

0 Response to "Hediyeler aşka gelsin‏..."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme