Dermalogica´dan Hediyemiz Var!

Kızarıklığı Azaltmak

İster genetik ya da ister çevresel olsun, kızarıklığı tamamen uzaklaştırmanız mümkün olmayabilir ama kontrol etmek için bazı adımlar atabilirsiniz.
Günlük olarak bir güneş koruyucu kullanın: Yeşil Çay ve Meyan Kökü gibi rahatlatmaya ve yangıyı kontrol altına almaya yardımcı olacak sakinleştirici içeriklere sahip bir ürünü tercih edin. Yeşil doğal bir mineral renk (suni bir renklendirici değil!) içeren bir nemlendirici seçerek, görünür kızarıklıkları dengelemeye yardımcı olun.
Vücudunuzda neler olduğu ile ilgili dikkatli olun. Sigara içmek, az çok cildi içten nefessiz bırakmak gibidir: vücudun oksijen üretme kapasitesini baskılar ve kan damarlarını daraltarak besinlerin cilde ulaşmasına engel olur. Aşırı alkollü içecekler ve bazı belli başlı ilaçlar (nasal açıcılar gibi) aynı zamanda hassasiyeti kolaylıkla etkileyebilen cilt kuruluğuna neden olabilir.
Çok fazla duş veya aşırı peeling yapmayın: Ciltte var olan yağın kaybolması yaygın bir şekilde aşırı banyo veya duş yapmaktan veya cildin koruyucu yağ tabakasını çözen sert sabunlardan kaynaklanır.
Asla koruyucu bir ürün olmadan tıraş olmayın. Kör tıraş bıçakları aynı zamanda cildin bariyer fonksiyonunu zayıflatabilir ve onu çevresel saldırılara maruz kalabilecek şekilde savunmasız bırakabilir.
Cildinizde "kızarma" reaksiyonu oluşmasına neden olan tetikleyicileri not edin: yapay tatlandırıcı ya da baharatlar gibi bazı yiyecekler, yüzde kırmızı bir görünüme neden olabilir. Aynı zamanda hormonlarınızla, stres seviyelerinizle, fiziksel çabalar ve böbreküstü bezleri ile ilgili düzensizliklerle ilgili olun.

0 Response to "Dermalogica´dan Hediyemiz Var!"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme